بازگشت اتباع تحصیل کرده

داوطلبین محترم طرح بازگشت متخصصین/تحصیلکردگان از ج.ا. ایران به ج. ا. افغانستان

داوطلب محترم طرح بازگشت تحصیلکردگان، مرحله جذب و استخدام داوطلبین این طرح در سال جاری به اتمام رسیده. لطفا در ژانویه 2018 میلادی منتظر انتشار فهرست مشاغل مورد نیاز کشور افغانستان برای پروژه سال آینده در این سایت باشید.

 تمرکز طرح بازگشت متخصصین افغان بر بازگشت تحصیلکردگان و متخصصین تبعه افغانستان است که در سراسر جمهوری اسلامی ایران ساکن هستند و تمایل دارند تخصصشان را بطور کوتاه یا بلند مدت وقف روند بازسازی سرزمین مادری خود کنند. داوطلبین این طرح معمولا تمایل دارند به همراه خانواده خویش به موطن اصلی خود بازگردند که این موضوع دلالت بر پایداری بازگشت آنها دارد واین در مقایسه با بازگشت های موقتی، تضمینی است بر دوام کمک رسانی ایشان به روند بازسازی. در راستای بهبود پایداری بازگشت های صورت گرفته، تسهیلاتی برای آن دسته از افراد که با خانواده خود باز می گردند در نظر گرفته شده که از جمله آن هزینه بازگشت داوطلب و افراد درجه یک خانواده در این طرح است.

درباره پروژه بازگشت متخصصان افغان از جمهوری اسلامی ایران به جمهوری اسلامی افغانستان (RQA)

سازمان بین المللی مهاجرت در نظر دارد تعدادي از اتباع افغانی تحصیل کرده و متخصص را بر اساس نیاز کارفرمایان موجود در بخش خصوصی و دولتی کشور افغانستان همانند سال های گذشته مورد گزینش قرار دهد و از طریق تخصیص دادن تسهیلاتی بازگشت پایدار آنها را به کشور افغانستان تسهیل نماید تا از این طریق فرصتی را برای آنها فراهم نماید تا بتوانند از دانش و مهارت خویش در راستای آبادانی موطن خود استفاده نمایند.

تسهیلات ارائه شده در قالب این طرح بازگشت به شرح ذیل می باشد:
*. مبلغ 1100 دلار آمریکا در بدو ورود فرد به کشور افغانستان (شامل هزینه های سفر)
*. مبلغ 300 دلار بابت کمک هزینه مسکن
*. مبلغ 500 دلار به عنوان حقوق
*. مشوق مالی براي بانوانی که قصد بازگشت دارند بدین ترتیب که این افراد مبلغ 120 دلار به صورت ماهیانه، علاوه بر حقوق خود بهره مند خواهند شد.

شماره تماس مستقیم این طرح 22048881 (021) می باشد و در طول ساعات اداری سازمان بین المللی مهاجرت در تهران (یکشنبه تا پنجشنبه 8 صبح تا 4 بعد از ظهر) پاسخگوی ثبت نام کنندگان محترم می باشد.

 چه کسانی مشمول این طرح هستند؟

کلیه اتباع کشور افغانستان که در ج.ا. ایران تحصیل می کنند و یا بصورت قانونی اقامت دارند در صورتی که حداقل مدرک کارشناسی را از یکی از دانشگاه های معتبر در دست داشته باشند مشمول طرح بازگشت متخصصین می باشند.

  دانلود فرم

 

 

ثبت نام آنلاین آزمایشی

شرایط استخدام